Касети 10 швидкостей

40 товарів
Бренд: SRAM
Код: 00.2418.034.000
Знайшли дешевше?
Додати в обрані
Бренд: SRAM
Код: 00.2418.035.001
Знайшли дешевше?
Додати в обрані
Бренд: Shimano
Код: ICS670010230
Знайшли дешевше?
Додати в обрані
Бренд: SRAM
Код: 00.2415.042.000
Знайшли дешевше?
Додати в обрані
Бренд: SRAM
Код: 00.2415.083.000
Знайшли дешевше?
Додати в обрані

Під час тривалих заїздів та пергонів дуже важливе точне та швидке перемикання передач. Багато в чому залежить від стану витратних матеріалів трансмісії. Касета на 10 швидкостей - один із ключових елементів гірського, шосейного та гравійного велосипеда. Вона вимагає ретельного догляду та регулярної заміни. І тоді робота заднього перемикача радуватиме своєю точністю навіть у найважчих умовах.

Як вибирається касета 10 швидкостей?

Касети під таку кількість зірок використовуються найчастіше на велосипедах середнього та високого рівня. Крім того, їх можна зустріти на велосипедах різного типу. Перш ніж купити потрібну касету на 10 швидкостей, варто врахувати такі параметри:

  • Тип велосипеда
  • Розрахунок зірок
  • Устрій касети

Від типу велосипеда залежатиме максимальна зірка, яку матиме касета. Наприклад, для гірських велосипедів касети можуть мати максимальну зірку 42 чи 46 зубів. Вони потрібні для того, щоб якомога легше проходити підйоми. Під шосейні велосипеди величина найбільшої зірки найчастіше не перевищує 34 зуби. Вибрати касету для гравійника можна до 40 зубів. Найголовніше, щоб задній перемикач був сумісний із такою зіркою.

Ще дуже важливо розумітися на групах обладнання. Наприклад, класифікація касет Shimano виглядатиме таким чином:

  • Tiagra - 10 швидкісна касета для шосейного велосипеда
  • GRX - рішення для гравійних велосипедів
  • Deore – створені для гірських велосипедів.

За типом кріплення касети діляться на звичайні та з алюмінієвою основою. Останні часто називають павуками. Купити касету під 10 швидкостей на павуці необхідно для втулок із барабаном з алюмінію. Тільки такі касети гарантують, що згодом такий барабан залишиться цілим. Для звичайних втулок зі сталевими барабанами можна обійтися і звичайними недорогими касетами.

Як зрозуміти, що 10 швидкісна касета вичерпала свій ресурс?

Набір задніх зірок для велосипеда – вузол, який потрібно час від часу міняти. Наслідки зношування можна досить легко визначити візуально. На зубах можуть бути видні задирки. Вони з'являються на тих зірках, які найчастіше використовуються. Також можливі проскакування ланцюга, вони супроводжуються раптовим ривком педалей під час руху. Якщо ці чинники виявилися одночасно, потрібно змінювати і касету і ланцюг разом.

Касета на 10 зірок може мати більший ресурс роботи. Для цього можна зробити такі кроки:

  • Регулярне чищення та змащування трансмісії
  • Використання кількох ланцюгів по колу
  • Правильна техніка педалювання.

Найшвидший і найлегший спосіб - регулярно чистити ланцюг та зірки. Якщо довго не змінювати мастило, то згодом воно перетворюється на абразив, який сточує метал ланцюга та зірок. Для очищення краще використовувати спеціальні дегризери. А мастило не повинно бути занадто жирним, щоб не збирати на себе багато бруду.

Досвідчені велосипедисти використовують кілька ланцюгів та змінюють їх через кожні 500-1000 км. Ланцюги не розтягуються надмірно, тому термін життя касети буде істотно вищим.

Як встановлюється касета на велосипед 10 швидкостей?

Процес демонтажу старої та встановлення нової касети займає у новачка близько 40 хвилин часу. А досвідчений механік подолає цю роботу за 5-10 хвилин. Для заміни обов'язково знадобляться два інструменти: хлист і шліцевий знімач. Для демонтажу потрібно використовувати одразу два інструменти. А встановлюється касета велосипедна на 10 зірок за допомогою одного знімача.

➜ Касети 10 швидкостей – ТОП популярні у 2024 році?
➜ Які купити недорогі Касети 10 швидкостей у 2024 році?
➜ Яка ціна на Касети 10 швидкостей?
❤️ Чому варто обрати Касети 10 швидкостей у VeloGO?
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram