Гальмівна рідина

23 товари
Бренд: Tektro
Код: Tektro Fluid
Знайшли дешевше?
Додати в обрані

Гідравлічні гальма вважаються однією з найнадійніших і найпотужніших систем. Легке натискання на ручку і при цьому висока потужність – це її сильні сторони. Щоб гальмо працювало правильно, потрібно купити потрібну гальмівну рідину, яка підходить під конкретну систему. І не забувати прокачувати, не чекаючи їхнього виходу з ладу. Вибір правильної рідини для гальм забезпечить ефективну роботу та захистить від поломок на довгий час!

Гальмівна рідина. Як не помилитись у виборі?

Вибір правильної хімії для гальмівної системи – завдання не важке, але дуже відповідальне. Різні виробники використовують різні за складом рідини і практично всі вони несумісні між собою. У гальмах Shimano використовується мінеральна олія, а системи Sram практично всі використовують звичайний автомобільний DOT. І якщо залити останній у гальма японського виробника, то вони зламаються з ймовірністю 100%!

Ось кілька практичних порад, щоб вибрати гальмівну рідину правильно:

 • Якщо в гальмо заливається рідина DOT, то воно може працювати тільки з ним. Те саме стосується і гальм на мінеральній олії
 • Уважно подивіться на корпус гальмівної ручки. Виробники пишуть тип гальмівної рідини прямо на них
 • Також інформацію про тип масла можна знайти в інструкції до конкретної моделі
 • Якщо раніше не стикалися з обслуговуванням гідравліки, рекомендуємо звернутися до кваліфікованого механіка

Властивості, які має гальмівна рідина та ціна обслуговування системи, дуже часто взаємопов'язані. Зазвичай гальма на DOT вимагають більше уваги, ніж на мінеральному маслі. Але при цьому дають більше потужності у агресивних стилях їзди.

Які властивості мають рідини гальмівні?

Залежно від типу масла, що використовується, гальма поводяться дуже по-різному. Ось кілька основних властивостей, які впливають на потужність гальмівних зусиль:

 • Максимальна температура кипіння
 • Здатність накопичувати вологу
 • Стійкість до замерзання

Закипання рідини – найпоширеніше явище серед любителів екстремальних спусків. Якщо порівнювати, мінеральне масло і DOT, то саме в першому варіанті цей показник буде вищим. Але це не означає, що такі гальмівні рідини для велосипеда будуть кращими для екстремальних стилів.

І дуже важлива дрібниця у питанні кипіння криється у здатності рідин накопичувати у собі воду. Наприклад, DOT гігроскопічний, тобто з часом вбирає в себе вологу. І це знижує максимальну температуру закипання. У той же час Mineral Oil - рідина гідрофобна, тобто не вбирає в себе вологу. Однак вода згодом накопичується в обох системах. Тільки у випадку з DOT температура кипіння знижується рівномірно, а мінеральні гальмівні рідини на велосипеди знижують її дуже швидко. З цього випливає два важливі висновки:

 • Гальма на мінеральній олії невибагливі у догляді, достатньо прокачувати раз на сезон. Але при цьому не так добре підходять для екстремальних стилів
 • Системи на DOT стабільніше ведуть себе при перегріві, але вимагатимуть більш регулярного прокачування

Рідина для гальм велосипеда. Поради щодо використання

Купуючи гальмівну рідину, важливо розуміти, як правильно з нею працювати.

 • DOT токсичний. Може роз'їдати фарбу, тому проливати її на велосипед вкрай небажано
 • Не купуйте занадто багато DOT, якщо потрібно зробити лише одне прокачування
 • Не допускайте попадання обох рідин на ротор та гальмівні колодки.

Замовити потрібну гальмівну рідину в Україні найкраще у перевірених магазинів. У VeloGO фахівці мають не лише досвід продажу, а й обслуговування велосипедів. Тому сміливо звертайтесь до нас за допомогою у підборі такого складного компонента!

➜ Які купити недорогі Гальмівна рідина у 2024 році?
➜ Яка ціна на Гальмівна рідина?
❤️ Чому варто обрати Гальмівна рідина у VeloGO?
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram