Шатуни 1 зірка

152 товари

Привід велосипеда – досить складна система, в якій кожна частина працює чітко та злагоджено. Купити сучасні шатуни на велосипед з однією зіркою – гарний спосіб прокачати байк. Таким чином можна підвищити ефективність їзди, скинути вагу велосипеда та покращити його ходові характеристики. Так як ця деталь є основною в трансмісії, вона має ряд властивостей, якими її варто підбирати.

Шатун з однією зіркою: перевага перед подвійними та потрійними системами

Декілька поколінь велосипедів назад були широко поширені системи шатунів із трьома зірками спереду. Вони давали дуже велику кількість передач, дозволяли перемикатися зручно та швидко. Однак з появою касет з великими зірками необхідність у таких шатунах різко знизилася. Згодом велосипедисти перейшли на подвійні системи та, нарешті, на системи сингл. Шатун на одну зірку ідеально поєднується із сучасними касетами з діапазоном 500% і більше.

Що отримує велосипедист при переході на сингл систему:

  • Немає необхідності перемикатися між передніми зірками
  • Істотне зниження ваги
  • Конструкція велосипеда стає простішою для обслуговування

Всі ці переваги стали дуже корисними для гірського велосипеда, адже саме він зазнає суттєвих навантажень. Спортсмени регулярно потрапляють у бруд і відсутність зайвих деталей для обслуговування – це безперечно плюс.

Що врахувати, вибираючи шатуни на велосипед із однією зіркою?

Система – це дуже складна деталь, яка потребує впевнених знань пристрою велосипеда для підбору. Перед покупкою вам потрібно знати такі параметри:

  • Призначення шатунів
  • Тип сумісної каретки
  • Довжина
  • Спосіб кріплення зірки

Шатуни та 1 зірка попереду – гарне поєднання не тільки для гірського велосипеда. Їх також можна зустріти на турингових та гравійних байках. Системи для гравійника та MTB матимуть різні характеристики міцності та розмір зірок. Тому перед покупкою слід уважно читати опис, для якого велосипеда проектувалися дані шатуни під 1 зірку. Ще це можна зрозуміти за назвою групсета, до якої належить деталь. Shimano шатуни GRX підходять тільки для гравійника, а Deore або SLX створені для гірського велосипеда.

Довжина шатунів безпосередньо впливає зростання велосипедиста. У загальному випадку, чим більша ростовка велосипеда, тим більшої довжини має бути шатун. Для гірського велосипеда цей показник коливається від 165 мм до 175 мм.

Система шатунів з однією зіркою і як купити за типом каретки?

З типом каретки рекомендуємо розібратися ґрунтовно, тому що це найчастіша причина повернення та обміну шатунів. Ось кілька основних типів:

  • Квадрат - шатуни встановлюються на картриджну каретку з квадратним посадковим місцем.
  • Шлицева каретка має таку ж конструкцію, що і квадрат. Тільки в цьому випадку шатуни встановлюються на більш сучасний шлицевий переріз.
  • Пола вісь - найсучасніший стандарт. Відрізняється високою жорсткістю та дуже низькою вагою.

Велосипедна система з однією зіркою на порожній осі випускається у великій кількості стандартів. Наприклад, Shimano використовує свою технологію Hollowtech 2 з діаметром валу 24 мм. А у Sram свій власний стандарт Dub із збільшеним діаметром валу до 30 мм. Тому дуже важливо, щоб система з 1 зіркою співпадала за стандартом з кареткою, інакше встановити її не вдасться.

Заміна системи може вимагати спеціальних навичок та інструментів. Якщо ви ніколи цього не робили, то радимо звернутися до майстерні.

➜ Шатуни 1 зірка – ТОП популярні у 2024 році?
➜ Які купити недорогі Шатуни 1 зірка у 2024 році?
➜ Яка ціна на Шатуни 1 зірка?
❤️ Чому варто обрати Шатуни 1 зірка у VeloGO?
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram