Ланцюги 10 швидкостей

22 товари

Обслуговування велосипеда - обов'язкова процедура, яку варто проводити у міжсезоння та в сезон за потребою. Важлива частина будь-якого ТО – заміна витратних деталей. Ланцюг на 10 швидкостей - один із найважливіших витратних компонентів, від яких залежить працездатність велосипеда. За станом цього вузла необхідно постійно стежити, оскільки він має властивість зношуватися. Зазвичай термін життя ланцюга становить приблизно 1500-3000 км залежно від умов використання та ваги велосипедиста.

За яких ознак необхідно замінити ланцюг на 10 швидкостей?

Візуальних та функціональних передумов для заміни існує досить багато, проте не всі вони очевидні. Іноді зовні ланцюг може виглядати ідеально, а якщо провести замір зносу, то виявиться, що його потрібно було поміняти ще тисячу кілометрів тому. Ось кілька чинників, якими визначають знос професіонали:

  • Зношений ланцюг починає проскакувати. Під час їзди педалі крутитимуться з ривками, особливо коли докладається багато зусиль. У цей момент ланцюг велосипедний на 10 швидкостей раптово перескакуватиме з одного зубця касети на інший.
  • Візуально можна побачити провисання ланцюга. І це не пов'язано з тим, що ланцюг сам по собі занадто довгий.
  • На ланках утворилася глибока іржа. У цьому випадку найкраще замінити ланцюг на новий, навіть якщо його термін служби не вичерпано.

На зношування ланцюга дуже сильно впливає стиль їзди. Наприклад, професійному спортсмену потрібно буде її міняти набагато частіше, ніж новачкові. Так як спортсмен піддає велосипед більш суттєвим навантаженням та суворим умовам їзди. Вага велосипедиста також відіграє важливу роль, адже механічно ланцюг розтягуватиметься сильніше під важчим райдером.

Ланцюг для велосипеда на 10 швидкостей можна перевірити на знос

Усі представлені вище ознаки - це наслідки, у яких швидше за все доведеться замінити як ланцюг, а й зірки. Щоб не доводити трансмісію до такого незадовільного стану, потрібно час від часу проводити замір зносу недорогим, але корисним інструментом. Він допомагає вчасно визначити ступінь зношеності, який має ланцюг на  велосипед 10 швидкостей.

Вимір проводиться дуже просто. Калібр має дві сторони з позначенням 0,75 і 1. Якщо вставити його між ланками ланцюга не виходить, то перед вами абсолютно новий ланцюг. При помірному зносі калібр провалюватиметься в ланцюг стороною 0,75. У цьому випадку можна буде замінити вело ланцюг 10 швидкостей ще до того, як він почав зношувати касету і зірки. Якщо ж вдалося вставити калібр стороною з позначкою 1 - це сигнал про повне зношування ланцюга. У цьому випадку, швидше за все, доведеться поміняти і зірки.

Які особливості має ланцюг 10 швидкостей?

Відразу варто відзначити, що ланцюг під трансмісії на 10 зірок має невелику товщину. Різницю з дев'ятиріками дуже легко помітити на око. Саме тому на велосипеди з касетою на 10 зірок не підійдуть ланцюги, розраховані на меншу кількість.

Купити належний ланцюг на 10 швидкостей найкраще від перевірених брендів, таких як Shimano, Sram, KMC та інші. Вони гарантують тривалий термін служби, а також плавне та точне перемикання.

Будь-який якісний ланцюг має такі властивості:

  • Наявність фаски на ланках для більш плавного та точного перемикання
  • Сполучні піни втоплені всередину ланки

Обидві ці властивості суттєво підвищують швидкість роботи перемикання, а також знижують шум від роботи трансмісії. Вело ланцюг 10 швидкостей за параметром ціна може помітно відрізнятись в залежності від технологій виготовлення. Наприклад, ланцюги з професійних лінійок обладнання Shimano та Sram коштуватимуть дорожче. Так як у них витривалість узгоджується з низькою вагою, що дуже важливо для спортивних змагань. З метою зниження ваги в напівланках ланцюгів також можуть просвердлювати отвори. Це допомагає заощадити кілька десятків грамів без втрати міцності.

➜ Ланцюги 10 швидкостей – ТОП популярні у 2024 році?
➜ Які купити недорогі Ланцюги 10 швидкостей у 2024 році?
➜ Яка ціна на Ланцюги 10 швидкостей?
❤️ Чому варто обрати Ланцюги 10 швидкостей у VeloGO?
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram