Ланцюги 9 швидкостей

15 товарів

Перемикання передач на велосипеді – дуже корисна та важлива функція. Завдяки їй можна подолати гірку та швидко з'їхати зі спуску без надмірних зусиль. Дуже важливо стежити за станом здоров'я трансмісії та один із найважливіших показників – у якому стані знаходиться ланцюг на 9 швидкостей. Саме від цього компонента залежить точність та швидкість роботи перемикання. А в деяких випадках на його плечі покладається повна працездатність велосипеда. Тому слідкувати за станом цього елемента дуже важливо.

У яких випадках варто змінити ланцюг 9 швидкостей?

Візуальних та функціональних ознак для заміни ланцюга досить багато. Однак не всі вони можуть бути помічені новачком. Саме тому важливо знати такі ситуації та вміти їх помічати. Ланцюг для велосипеда на 9 швидкостей потрібно міняти у таких випадках:

  • Розтяг дуже легко помітно: верхня частина ланцюга буквально провисає над пером рами.
  • Під час катання з'являються характерні ривки, які супроводжуються проскакуванням ланцюга.
  • На ланцюзі з'являється глибока іржа, яка не виводиться розчинниками

Всі ці ознаки можна помітити без спеціальних вимірів, що проводяться у майстерні спеціальним інструментом. Найчастіше такі ситуації проявляються через 1500-2000 км їзди, залежно від інтенсивності навантаження. Коли велоланцюг на 9 швидкостей зношений, то він починає поступово проточувати під себе зірочки системи та касети. І якщо не змінювати її надто довго, то кінцева вартість ремонту може помітно зрости. Ланцюг на велосипед 9 швидкостей плюс ціна касети та зірок - це вже серйозніше вкладення, ніж покупка одного ланцюга. Тож краще не доводити трансмісію до стану повного зношування, таким чином можна заощадити круглу суму на ремонті.

Ланцюг велосипедний 9 швидкостей: вимірюємо знос, як професіонали

Зрозуміти, що ланцюг слід замінити можна і не чекаючи функціональних ознак зношування. Це можна зробити за допомогою недорогого інструменту, який називається калібр. Він має дві сторони, які вставляються у ланки. У повністю новий ланцюг його вставити не вийде - це свідчення, що зносу ще немає. Якщо вдалося вставити калібр стороною з позначкою 0,75, це сигнал до заміни без наслідків для касети і системи. Якщо ж калібр провалився з позначкою 1 - це повне зношування і можлива заміна інших компонентів. Завзяті велосипедисти завжди стежать за цим показником, аби продовжити життя касеті.

Велосипедний ланцюг 9 швидкостей: тонкощі вибору

При покупці нової деталі потрібно знати, що у сучасній велосипедній галузі дуже багато технологій. І ланцюги для багатошвидкісних велосипедів суттєво відрізняються від одношвидкісних.

  • Ланцюг на 9 швидкостей має спеціальну форму ланок
  • Піни не виходять за межі ланки
  • Товщина таких ланцюгів буде меншою, ніж на меншу кількість швидкостей

Спеціальна форма ланки - це потоншення та фаска у певних місцях. Ця технологія виготовлення значно підвищує швидкість перемикання. Це вже дорожчий 9 швидкісний ланцюг і купити його варто тим, хто їздить на великі відстані.

Ще дуже часто при підборі враховується колір ланцюга. Він визначає, яка обробка та метал були застосовані у виробництві. Наприклад ланцюги Silver завжди будуть дорожчими, ніж Gray. На вигляд вони мають характерний блиск, а також кращий захист від корозії. По довжині ланцюга можна вибирати варіанти на 114 та 116 ланок. Вона дається із запасом і під час встановлення її слід вкоротити до потрібної кількості ланок. Це можна зробити як самостійно, так і у нашій майстерні VeloGO. Кваліфікований механік виконає це завдання швидко і без проблем!

➜ Ланцюги 9 швидкостей – ТОП популярні у 2024 році?
➜ Які купити недорогі Ланцюги 9 швидкостей у 2024 році?
➜ Яка ціна на Ланцюги 9 швидкостей?
❤️ Чому варто обрати Ланцюги 9 швидкостей у VeloGO?
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram