Трансмісія та привід велосипеда

Передача зусилля від ніг райдера до колеса, варіювання частоти обертання і крутного моменту – ці важливі завдання виконує коробка передач велосипеда. Конструкція більшості сучасних байків заснована на ланцюговій передачі, яка часто працює в зв’язці з перемикачем швидкостей. Для ефективного управління, потрібно стежити за станом системи і своєчасно заміняти зношені деталі.

Складові коробки передач на велосипеді

Складна система з безлічі компонентів – ось що таке велосипедна трансмісія. Залежно від конфігурації байка деякі елементи можуть бути відсутніми. Наприклад, на одношвидкісні міські моделі не встановлюють перемикачі. В інтернет-магазині VeloGO доступні наступні комплектуючі:

  • Касети, тріскачки. Касети – сучасний функціональний варіант, тріскачки зустрічаються на найдешевших моделях.
  • Ланцюги. Ширина вказує на відповідність певній касеті, матеріал і тип з’єднання впливають на довговічність та зручність в експлуатації.
  • Перемикачі швидкостей. Діляться на передні і задні.
  • Манетки. Ручки перемикання бувають тригерними, грип-шифт і дуал-контрол.
  • Каретки, шатуни, педалі, зірки та інші запчастини.

Коробка передач сучасного велосипеда: обслуговування

У комплекті до кожного байку поставляється попередньо встановлена трансмісія велосипеда, яка активно використовується під час кожної поїздки. Чим частіше велосипедист виїздить на прогулянку, тим швидше стираються зуби і прослизає ланцюг. Щоб відстрочити заміну, потрібно регулярно змащувати ланцюг спеціальним засобом і підтримувати чистоту рухомих частин.

Коробка передач для велосипеда може бути замінена частково або повністю через зношування, поломки або бажання проапгрейдити байк. У нашому магазині доступні всі необхідні запчастини на велосипед і працюють досвідчені веломайстри.

Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram