Рульове управління

Компоненти для кермового вузла відіграють дуже важливу роль у легкості керування велосипедом на асфальті та бездоріжжі. Вони відповідають не лише за керування, а й за зручність посадки. Оскільки ширина керма і довжина виносу впливають на комфорт при тривалих поїздках. Тому купити відповідне кермове обладнання значно покращить керування в складних ситуаціях. При виборі таких запчастин новачок може зіткнутися з деякими труднощами, оскільки ці запчастини мають свою специфіку та стандарти. Тому зараз ми проллємо світло на деякі особливості вибору.

З чого складається кермове управління для велосипеда?

Під кермовим вузлом велосипеда ховається безліч очевидних і неочевидних частин, які мають однакову важливість. Таким чином, все вело кермове обладнання включає:

  • Кермо
  • Гріпси
  • Обмотка керма
  • Винос
  • Кермова колонка
  • Ріжки для керма.

Перші чотири пункти є обов'язковими, а ріжки можна встановити за бажанням. Вони встановлюються з обох боків керма і можуть бути корисні при тривалих поїздках. У вас буде можливість змінити хват, щоб руки та спина могли відпочити від навантажень.

Як правильно вибрати кермове управління велосипеда?

Купуючи на Велого, ви повинні врахувати той факт, що кожна деталь повинна підходити одна до одної. Розглянемо, наприклад, кермо. Найочевидніший його параметр – це ширина. Вона впливає на зручність посадки та керованість. Є золоте правило - чим агресивніші ваші поїздки - тим ширше вам потрібне кермо. Тому сучасні керма для гірського велосипеда мають ширину щонайменше 720-740 мм. Купуючи кермове велосипеда, важливо не помилитися з посадковим діаметром керма. Це центральна його частина, якою він кріпиться до виносу. Подбайте, щоб кермо та винос мали однаковий посадковий розмір і у вас не буде проблем із встановленням.

Стандартів діаметрів керма зараз у продажу кілька:

  • 25,4 мм - використовується на дитячих та дорослих велосипедах початкового рівня.
  • 31,8 мм - найходовіший і найпоширеніший стандарт.
  • 34,9 мм - відносно новий стандарт, використовується в гірських велосипедах середнього та вище рівнів.

Винос - ще одне ключове кермове на велосипед. Саме до нього кріпиться кермо. Крім діаметра під кермо, важливо щоб винос був сумісний зі штоком вилки. Якщо у вас шток вилки найпопулярнішого стандарту 1 1/8, то і винос повинен мати такий самий стандарт.

Не менш важливі у зручності кермові запчастини на велосипед – це гріпси та обмотка. Гріпси використовуються на гірських велосипедах. Це ручки на кермо, які можуть бути виконані з гуми, піни та навіть шкіри. Це те, з чим ви постійно контактуєте при їзді, тому важливо вибрати для себе найбільш зручний матеріал і форму. Обмотка використовується на кермах шосейних велосипедів. Це стрічка з ергономічного матеріалу, яка намотується практично на все кермо. При виборі керуйтесь аналогічною логікою. Матеріал повинен бути м'яким, приємним на дотик і добре відводити піт.

Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram