Перемикачі (шифтери) 9 швидкостей

14 товарів

Перемикання з дев'ятьма передачами – розумне рішення для міських та гірських велосипедів початкового рівня. Вона містить усі необхідні передавальні числа, щоб кататися як у місті, так і на бездоріжжі. Манетка на 9 швидкостей – важлива частина такої трансмісії, яка відповідає за швидкий та зручний процес перемикання. Якщо ви обслуговуєте ваш велосипед вперше, то потрібно знати про їх відмінності та особливості.

За якими критеріями вибирається манетка 9 швидкостей?

Для правильного підбору недостатньо знати кількість зірок на касеті. Також зверніть увагу на такі параметри:

  • Виробник
  • Формат виконання
  • Тип трансмісії
  • Технічний рівень монетки

Найважливіший критерій – це виробник шифтера. Найкраще при підборі дотримуватися такого правила: манетка має бути того ж бренду, що й виробник. Це повʼязано з тим, що різні виробники можуть мати різний хід троса, тому запчастини можуть бути несумісними. Наприклад, манетки Shimano 9 швидкостей працюють зовсім не так, як рішення від Sram на таку саму кількість зірок.

Від форм-фактора залежатиме ергономіка та зручність встановлення. Усі перемикачі поділяються на такі варіанти виконання:

  • Тригер – найбільш популярний на MTB велосипедах середнього та високого рівнів.
  • Моноблок - набув поширення на велосипедах початкового рівня
  • Грип-шифт – манетка, вбудована в ручку керма.
  • Дуал-контрол – ручки перемикання для шосейного велосипеда

Якщо у вас велосипед впевненого початкового або середнього рівня, то, напевно, буде встановлений шифтер Shimano тригерного типу на 9 швидкостей. Він легко встановлюється за допомогою хомута та регулюється за вашою зручністю. Велика перевага – він існує окремо від гальмівної ручки. Тому жодних обмежень щодо вибору гальм не виникне.

Моноблоки найчастіше можна зустріти на байках для прогулянкового катання для міста та бездоріжжя. Вони поєднані з гальмівними ручками, через що їх легко встановлювати новачкові. Однак це сильно обмежує у виборі гальм. Адже всі гідравлічні гальма на гірських велосипедах йдуть окремо від манеток.

Грип-шифт вбудований прямо в грипсу на кермі. Його козир – можливість дуже швидко перемикатися. Це дуже корисно на бездоріжжя, за що їх і полюбили багато спортсменів.

Дуал-контроли призначені для використання на шосейних, гравійних та турингових велосипедах, на які встановлюється кермо баран. В них гальмівний важіль поєднаний з важелем перемикання. Таким чином гальмо та перемикання зібрані в одному місці. Це підвищує ефективність та ергономіку.

Найкраще буде підібрати шифтер велосипедний на 9 швидкостей того ж рівня, що і вся інша трансмісія. Наприклад, якщо велосипед оснащений компонентами групи Deore, то не варто розглядати у якості манетки Alivio або нижче. Це точно не призведе до покращення якості роботи.

Як встановлювати манетки на 9 швидкостей?

Процес встановлення не є надто складним і відбувається у декілька таких етапів:

  • Демонтаж старої манетки. Для цього може знадобитися також демонтаж грипсів та гальмівної ручки.
  • Встановлення нової манетки, регулювання її положення. Можна проводити за аналогією зі вже встановленою на іншій стороні керма.
  • З'єднання з перемикачем та його налаштування.

Зверніть увагу, якщо ви ніколи не займалися ремонтом чи обслуговуванням велосипеда, тоді краще звернутися до кваліфікованого механіка. У магазині VeloGO механіки можуть допомогти як з вибором, так і з встановленням нової деталі.

➜ Перемикачі (шифтери) 9 швидкостей – ТОП популярні у 2024 році?
➜ Які купити недорогі Перемикачі (шифтери) 9 швидкостей у 2024 році?
➜ Яка ціна на Перемикачі (шифтери) 9 швидкостей?
❤️ Чому варто обрати Перемикачі (шифтери) 9 швидкостей у VeloGO?
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram