Сідла, штирі

Сидіння велосипеда – елемент, що викликає найбільше скарг і суперечок серед любителів катання. Досить часто звучать звинувачення в про біль і дискомфорті від натирання або неправильної посадки, але для елементарної зручності потрібно лише правильно купити сидіння для велосипеда і підсідельний штир. Грамотно встановивши і налаштувавши придбані компоненти, райдер надовго забуває про неприємні відчуття.

Які бувають велосипедні сидіння

Існуючі моделі можна розділити за рядом ознак, включаючи стать майбутнього власника. Анатомічне велосидіння враховує особливості жіночого або чоловічого тіла, запобігаючи здавлювання делікатних місць. Такі вироби рекомендовані всім, хто мріє про максимальний комфорт під час тривалих прогулянок. Ще існує така класифікація:

  • По ширині. Розраховується за розміром сідничних кісток. Занадто вузьке сідло недостатньо підтримує, надто широке натирає стегна.
  • За жорсткістю. М’які «дивани» доречні лише на коротких прогулянках, інакше не уникнути оніміння. Жорсткі моделі набагато безпечніші і комфортніші.
  • За матеріалом. Бюджетні варіанти виготовляють з полівінілхлориду та шкірозамінника, преміальні вироби виконані з натуральної шкіри. Основу роблять з пластика і карбону.

У чому полягає функція підсідельного штиря

Купити сидіння на велосипед – лише перший крок до комфорту, адже сідло має бути встановлено на гідну основу. Роль опори виконує підсідельний штир, в народі іменований підсідлом. За здатністю поглинати вібрацію штирі діляться на два типи:

  • Жорсткі. Лаконічний елемент з замком, що забезпечує досить комфорту в більшості ситуацій.
  • Амортизуючі. Дорогий варіант зі спеціальним механізмом, пом’якшуючим удари.

Професіонали та любителі крос-кантрі обирають карбонові моделі, для повсякденного катання ідеальний алюміній. Активним батькам знадобиться можливість встановити велокресло на підсідельний штир.

Де купити велосидіння і підсідел

Інтернет-магазин VeloGO розробив зручний онлайн-каталог з фотографіями і цінами сидінь на велосипед. Пропоновані комплектуючі отримані безпосередньо від виробників, тому кінцева вартість позбавлена посередницьких націнок. Менеджери охоче проведуть порівняння обраних моделей в телефонному режимі. Установкою і налаштуванням комплектуючих займається фірмова майстерня в Києві.

Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram