Ланцюги 12 швидкостей

22 товари
Бренд: SRAM
Код: 00.2518.024.021
Знайшли дешевше?
Додати в обрані

Трансмісія на 12 зірок на даний момент вважається найпрогресивнішою та найтехнологічнішою. Для її коректної роботи потрібний спеціальний ланцюг на 12 швидкостей. Форма її ланок ідеально підібрана для використання з великими касетами та шосейними системами. Щоб така трансмісія працювала ідеально точно, потрібно своєчасно змінювати ланцюг, не чекаючи повного зношування.

Ланцюг 12 швидкостей: особливості вибору

Принцип підбору ланцюгів під сучасні розрахунки 1х12 та 2х12 суттєво відрізняється від більш ранніх. Тут все залежить від типу велосипеда. Багато гірських велосипедах використовується одна зірка спереду. Тому MTB ланцюг велосипедний 12 швидкостей не розрахований під перемикання між передніми зірками. Форма ланок надійно сидить на зірці, що запобігає сходу ланцюга. Шосейні велосипеди мають дві зірки спереду, тому ланцюг має бути розрахований на плавний перехід передніми зірками. Ланцюг Sram на велосипед із системою на 12 швидкостей для шосе та MTB має різну форму ланок і вони не сумісні між собою.

У провідних виробників Shimano та Sram представлені такі види ланцюгів:

  • Ланцюги для MTB. Shimano Deore/SLX/Deore XT/XTR. Sram NX/GX/X01/XX1.
  • Ланцюги для шосе. Shimano Dura Ace. Sram RED/Force.

Коли ланцюг для велосипеда 12 швидкостей варто змінити?

Дванадцятишвидкісна трансмісія - дуже точна та дорога система, яка не терпить поганого налаштування та зношених компонентів. Якщо ланцюг розтягується більше за норму, то перемикання істотно втрачає в швидкості і точності. Вся справа у великих касетах, мінімальній відстані між зірками та дуже маленькою товщиною ланцюга. Тому всім, у кого на велосипеді встановлено 12 швидкісний ланцюг, варто обзавестися калібром - інструментом для вимірювання зносу. Якщо ланки ланцюга поміщається сторона калібру з позначкою 0,75 - це сигнал заміни. Якщо замінити її на даному етапі, то зірки касети та системи не постраждають. Якщо ж затягнути із заміною і ланцюг зноситься до критичного рівня, то може знадобитися заміна касети – досить дорогого вузла системи. Тому дуже важливо своєчасно змінювати ланцюги для того, щоби продовжити життя касеті.

Які візуальні ознаки зносу має ланцюг 12 швидкостей?

Іноді зношування можна визначити на око, але тільки на пізніх етапах, коли її ресурс вже давно вичерпаний. Ось кілька таких ознак:

  • Ланцюг постійно проскакує зірками, особливо при великому зусиллі на педалях
  • Верхня частина ланцюга може трохи провисати над пером рами.
  • Виразно видно глибокі сліди корозії

У таких випадках краще не затягувати і відразу купити новий ланцюг на 12 швидкостей, щоб уникнути витрат на нові зірки та касету. Ціна на компоненти досить висока, тому варто уважніше ставитись до їх стану.

Технологічність і низька вага - це ланцюг на 12 швидкостей і ціна на неї не може бути низькою. Щоб заощадити гроші на заміні зірок, необхідно регулярно проводити ТО у кваліфікованих механіків. Вони зможуть дати чітку відповідь, чи варто поміняти той чи інший компонент, або поки що можна почекати із заміною.

➜ Ланцюги 12 швидкостей – ТОП популярні у 2024 році?
➜ Які купити недорогі Ланцюги 12 швидкостей у 2024 році?
➜ Яка ціна на Ланцюги 12 швидкостей?
❤️ Чому варто обрати Ланцюги 12 швидкостей у VeloGO?
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram