Масло для вилок

35 товарів

Амортизатори роблять пересування бездоріжжям набагато комфортніше. Колеса знаходяться в постійному контакті із землею, тим самим покращується керованість байка. Щоб амортизація радувала якісною роботою, потрібно регулярно здійснювати обслуговування цих вузлів. Масло для вилок - найчастіший витратний матеріал в обслуговуванні. Його потрібно міняти раз на сезон, щоб усі функції вилки працювали, як було задумано виробником.

Чим масло для вилки відрізняється від будь-якого іншого?

Для новачка будь-яке масло може здатися однаковим. Однак у вилку варто заливати лише спеціальне від перевірених виробників. І ось дві вагомі причини для цього:

  • Якісне масло повністю безпечне для ущільнювачів та інших гумових деталей вилки.
  • Спеціальні присадки перешкоджають утворенню піни. Це дуже важливо для правильної роботи демпфера

Якщо купити невідповідне масло для вилки велосипеда, то його використання може погіршити роботу або вивести вилку з ладу. Саме тому потрібно уважно читати опис та використовувати лише потрібний вид мастильного матеріалу.

Якщо довгий час не міняти масло для вилок велосипедних, то згодом можуть з'явитися такі ефекти:

  • Втрачається плавність ходу через недостатню кількість масла
  • Демпфер блокує вилку не повністю або блокування зовсім відсутнє.

Як вибирати масло для велосипедних вилок?

Щоб визначитися з потрібним маслом, потрібно зрозуміти, в яких частинах вилки воно використовується:

  • Демпфер - пристрій, який відповідає за блокування, відскок та компресію.
  • Невелика кількість масла використовується в штанах вилки та поролонових кільцях пильників.

Для демпфера та штанів виробники радять використовувати різну в'язкість масла. У демпфері використовується невелика в'язкість, а в штани найкраще залити масло з вищим показником. Точні параметри в'язкості можна знайти у мануалі, що йде в комплекті з вилкою! Найкраще дотримуватися цих рекомендацій, і тоді вона працюватиме максимально плавно.

Якщо залити в демпфер занадто в'язке масло вилочне, то підвіска може почати дуже повільно реагувати на нерівності. А це призведе до втрати комфорту. Занадто рідке масло в штанах погано триматиметься в сальниках, що погіршує мастильні властивості.

Мастила та масла для вилок. В чому різниця?

Різниця між цими двома продуктами є виключно в місцях використання. У сучасних вилках густі мастила використовуються у повітряних пружинах, щоб ті працювали максимально легко та не пропускали повітря. Як і масло у велосипедну вилку, мастило також має бути спеціалізованим. Тобто звичайний літол ніяк не можна для цього використовувати.

Якщо підбити підсумок, то результатом правильно підібраних мастил можна вважати:

  • Плавний рух ніг вилки та реакція на мінімальне натискання
  • Усі функції демпфера працюють. Можна змінити швидкість відскоку або повністю заблокувати вилку
  • Повітряна пружина не пропускає повітря

Провести обслуговування варто навіть якщо вилка повністю нова. На складальній лінії виробника часто заощаджують на маслі, що може призвести до погіршення роботи підвіски. Найкраще провести нульове ТО у кваліфікованого майстра.

Вибрати правильне масло для вилки в Києві можна в одному з наших магазинів VeloGO. Якщо ніколи не стикалися з обслуговуванням підвіски, рекомендуємо звернутися до наших механіків. Вони без проблем підберуть правильний набір мастил та усунуть дефекти.

➜ Які купити недорогі Масло для вилок у 2024 році?
➜ Яка ціна на Масло для вилок?
❤️ Чому варто обрати Масло для вилок у VeloGO?
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram