Касети 9 швидкостей

39 товарів
Бренд: SRAM
Код: 00.0000.200.043
Знайшли дешевше?
Додати в обрані

Перемикання передач на велосипеді - результат злагодженої роботи цілої системи компонентів. Дуже важливо, щоб касета 9 зірок була підібрана правильно, виходячи з технічних властивостей велосипеда та потреб велосипедиста. Такі касети використовуються як на гірських, так і на шосейних велосипедах. Щоб правильно вибрати нову, потрібно знати різницю між ними, а також ключові особливості.

За якими параметрами вибирається касета 9 швидкостей?

Щоб підйоми та спуски легко проходили, потрібно звернути увагу на такі важливі параметри:

  • Мінімальна та максимальна зірки касети
  • Розрахунок зірок

Найменша зірка, яку має касета велосипедна на 9 швидкостей, відповідає за високі передачі. Найчастіше вона використовується у парі з найбільшими передніми зірками. У сучасних касетах її розмір зазвичай становить 11 зубів. Найбільша зірка, навпаки, буде потрібна під час крутих підйомів. Чим вона більша, тим легше будуть долатися гірки. Купити касету для шосе на 9 швидкостей найкраще буде з максимальною зіркою до 34 зубів. А для гірських велосипедів цей показник може бути більшим. Найголовніше, щоб перемикач міг працювати із зірками такої величини.

Для шосейного велосипеда розрахунок зірок повинен мати якомога дрібніший крок. Тобто різниця між зірками має бути до 2-3 зубів. Це потрібно для того, щоб 9 швидкісна касета забезпечувала якомога плавніший крок перемикання. Для гірських велосипедів крок може бути і більшим, тому що там важлива наявність великих зірок. Щоб передач вистачало для найкрутіших підйомів.

Касета для велосипеда 9 швидкостей: коли потрібно поміняти?

Якщо термін служби задніх зірок добігає кінця, то якість роботи перемикання може сильно постраждати. Ланцюг може переміщатися зірками з великою затримкою, а то й зовсім не переходити на певні зірки. При цьому страждають найбільше ті зірочки, які найчастіше використовуються.

Візуальних та функціональних ознак зношених зірок існує кілька:

  • На зубцях можна побачити задираки від роботи ланцюга
  • Ланцюг починає проскакувати між зубцями
  • У крайніх випадках при надмірному зношуванні зубці можуть деформуватися до дуже гострого стану.

Всі ці ознаки вказують на те, що купити нову касету велосипедом 9 швидкостей варто негайно. Інакше через деякий час метал зірок може почати руйнуватися, і це призведе до падіння та травм. Не кажучи вже про те, що перемикання буде вкрай неякісним.

Касета на велосипед під 9 швидкостей: як подовжити термін служби?

Винуватцем зносу задніх зірок найчастіше є зношений ланцюг. Під час експлуатації він розтягується. І якщо показник розтягування виходить за межі припустимого, то починають страждати саме зірки касети. Щоб касета працювала якнайдовше, рекомендується змінювати ланцюг разів 1500-3000 км залежно від стилю їзди.

Ще дуже важливо стежити за чистотою трансмісії. Не варто доводити до такого стану, коли метал зірок важко розглянути під шаром брудного мастила. Для чищення найкраще користуватися спеціальними дегрізерами. А мастило наносити на ідеально чистий і сухий ланцюг. Миття слід проводити раз на 100-300 км, залежно від ступеня забрудненості.

Ціна на касету під 9 швидкостей залежатиме від виробника та технічного рівня виробу. Наприклад, рішення від Shimano і Sram коштуватимуть дорожче, але й термін служби у них буде набагато вище. Ще на вартість впливатиме використання складних технологічних процесів у виробництві. Для зниження ваги можуть просвердлюватися додаткові отвори і це також відображатиметься на підсумковій ціні касети. Для заміни цієї деталі самостійно знадобиться два інструменти: хлист і знімач. Або можна скористатися послугою кваліфікованого механіка в майстерні VeloGO.

➜ Касети 9 швидкостей – ТОП популярні у 2024 році?
➜ Які купити недорогі Касети 9 швидкостей у 2024 році?
➜ Яка ціна на Касети 9 швидкостей?
❤️ Чому варто обрати Касети 9 швидкостей у VeloGO?
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram