Шатуни

363 товари
Бренд: Shimano
Код: EFCM361E888CL
Знайшли дешевше?
Додати в обрані
Бренд: Stages
Код: DR9L-E
Знайшли дешевше?
Додати в обрані

За перетворення рухів ніг в крутний момент відповідає складна система компонентів, невід’ємною частиною якого є шатун велосипеда. Під час прогулянки цей елемент піддається вібраційному і ударному навантаженню, але часто втрачає працездатність тільки в результаті серйозного інциденту. Це не скасовує необхідності періодичної заміни, адже вийти з ладу можуть передні зірочки, які найчастіше неможливо демонтувати окремо.

Як влаштована система

Встановлений на велосипед шатун є важелем, до однієї сторони якого кріпиться педаль, до іншої – набір зірок. Компоненти встановлюються попарно, кожна деталь під кутом 180 градусів до протилежної. Залежно від моделі велосипеда права частина може або не може бути відділена від зірок для часткової заміни останніх. Міняти вело шатуни доводиться в таких випадках:

  • Тріщина або деформація в результаті аварії.
  • Зрив різьби або знос посадкового місця.
  • Поломка зірочок, які складають нерозбірну конструкцію з правим шатуном.
  • Бажання поліпшити комплектацію байка.

Як вибрати матеріал запчастини

За розмірами і формою важіль досить масивний. Чим легше обертаються педалі, тим більшого прискорення досягає велосипедист, тому виробники намагаються максимально знизити вагу компонента. У продажу зустрічаються порожні шатуни на педалі велосипеда і моделі з легких сплавів. Найбільш поширені такі матеріали:

  • Сталь. Щоб компенсувати нестачу легкості, більшість виробів роблять трубчастими.
  • Алюмінієвий сплав. Ідеальний компроміс між вагою, вартістю і міцністю.
  • Титан і карбон. Складна технологія виробництва різко підвищує ціну, тому такими елементами оснащують спортивні байки.

Параметри, які заслуговують на увагу

Велошатуни поділяються на безліч різновидів, включаючи кілька типів конструкції. Найбільшою популярністю користуються трискладові моделі, які легко розібрати на окремі частини. Довжина важеля підбирається індивідуально, з урахуванням зросту велосипедиста і розміру рами. Щоб не виникло проблем з установкою, перед покупкою слід уточнити спосіб кріплення до валу каретки.

Інтернет-магазин VeloGO пропонує продукцію Shimano, Suntour і інших перевірених брендів. Щоб купити шатуни на велосипед в Україні, замовте потрібну модель онлайн або по телефону. Кияни можуть доручити заміну і настройку комплектуючих кваліфікованим майстрам.

➜ Які купити недорогі Шатуни у 2024 році?
➜ Яка ціна на Шатуни?
❤️ Чому варто обрати Шатуни у VeloGO?
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram