Троси та боудени для гальм

34 товари
Бренд: Shimano
Код: Y80098320
Знайшли дешевше?
Додати в список бажань
Бренд: Alhonga
Код: CAG-18-62
Знайшли дешевше?
Додати в список бажань
Бренд: Jagwire
Код: CAG-36-02
Знайшли дешевше?
Додати в список бажань
Бренд: Jagwire
Код: CAG-36-03
Знайшли дешевше?
Додати в список бажань

Яку роль відіграє гальмівний трос для велосипеда і як його вибрати?

Існує думка, що велосипед – це просто, але таке судження далеко від істини. Сучасні велосипеди – складні багатокомпонентні пристрої. І час від часу кожен з компонентів може зношуватися і виходити з ладу. Так що будьте готові до того що вам доведеться купити боуден вже через півроку-рік.

Але щоб зробити правильний вибір, спочатку варто зрозуміти на що варто звертати увагу.

Чому він виходить з ладу?

Отже, почнемо з того, що в велосипеді застосовуються 2 види тросів:

  • гальмівний;
  • швидкісний.

Один відповідає за гальмування, другий – за перемикання швидкостей, але поговоримо ми саме про перший. Важливо сказати, що боуденівські троси для гальм велосипеда разюче відрізняються від відповідальних за перемикання передач. По-перше, вони товстіші, що в принципі зрозуміло, тому що навантаження на них більше. По-друге, вони мають іншу форму набалдашника, як правило, вона нагадує хокейну шайбу, в той час як в тросів для трансмісії це циліндр. Це пояснюється способом закріплення кінця троса в ручці гальм.

Перш ніж переходити до особливостей вибору, варто сказати пару слів про те, чому взагалі виробляти регулярну заміну боудену. Троси, як і інші рухомі компоненти, схильні до зношування. Під час роботи вони труться об стінки сорочки, іржавіють і втрачають міцність. Це може привести до поганої роботи гальм, наприклад, доведеться докласти чималих зусиль щоб натиснути важіль гальма до тієї міри, що він почне гальмування байка. Або ж під час гальмування трос може просто луснути, а значить ви залишитеся без гальм, що не дуже добре.

Тому фахівці рекомендують проводити планову заміну тросів і сорочок після проходження 5-10 тис. кілометрів. Тим більше, що ціна гальмівного троса на велосипед просто смішна.

Як вибрати боуден-трос для велосипеда

Вибирати трос набагато простіше, ніж перемикачі швидкостей, манетки або ланцюг, але свої нюанси є. По-перше, існують два види тросів:

  • звичайні;
  • поліровані.

Особливістю другого виду є гладкість, вони проходять спеціальне полірування, що згладжує всі нерівності і на дотик вироби схожі на дріт. Це сприяє більш плавному ковзанню троса всередині сорочки.

Довжина тросів фіксована, але при цьому є кілька варіацій стандартної довжини, що дозволяє підібрати підходящий виріб.

➜ Які купити недорогі Троси та боудени для гальм у 2024 році?
➜ Яка ціна на Троси та боудени для гальм?
❤️ Чому варто обрати Троси та боудени для гальм у VeloGO?
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram