Газові балони для пальників

14 товарів

Приготування їжі в автономних походах або кемпінгу - одне з найважливіших та найвідповідальніших завдань для туриста. Підготовка і процес приготування повинен займати мало часу. Саме тому дуже важливо правильно підібрати пальник та балони газові до неї. Балони важливо протестувати задовго до початку походу. Щоб при “бойовому” використанні не виникло жодних сюрпризів у вигляді проблем із встановленням.

Які бувають газові балони?

Зараз у продажу можна зустріти різні типи пальників. Є компактні варіанти для трекінгу, а є досить значні пальники для кемпінгу. Саме тому найперша ознака, за якою відрізняються всі газові балони туристичні - це обʼєм. Похідні балони не повинні бути важкими, оскільки потрібно їхнє постійне перенесення в рюкзаку. Саме тому вони виробляються з легких металів, які добре тримають тиск та стійкі до нагрівання. У випадку з кемпінгом балони можуть мати великий об'єм, а стінки їх товщі. Саме тому вони можуть витримувати великий тиск та нагрівання.

Який тип газу заправляється в газові балони для пальників?

Сьогодні в туризмі та кемпінгу використовується велика кількість газових сумішей. Чим це зумовлено? Насамперед оптимальною температурою, за якої працює той чи інший газ. Саме тому важливо підібрати оптимальну газову суміш залежно від пори року використання. Ось кілька найбільш популярних сумішей газу:

  • пропан
  • бутан
  • ізобутан

Кожен із цих газів окремо має свої робочі температури горіння. Наприклад, пропан має найнижчу температуру кипіння, тому добре працюватиме в найлютіші морози. Але в спеку такий газ використовувати небезпечно, оскільки він дуже швидко перегрівається. Саме тому зараз у будь-який газ балон для туризму заправляється суміш із цих трьох газів. Шляхом зміни концентрації того чи іншого типу виходять ”літні” та “зимові” суміші. І це найважливіший критерій підбору. Невідповідний газ може просто не працювати у ваших умовах або бути вибухонебезпечним.

За якими параметрами вибирається газ у балонах?

Крім властивостей газової суміші, потрібно звернути увагу на пристрій самого балона. Він має кілька дуже важливих аспектів, які обов'язково варто врахувати під час виборів. І ось найголовніші з них:

  • Об `єм
  • форма
  • тип підключення до пальника
  • можливість повторного використання

За обсягом зараз можна купити потрібний газовий балон від 100 мл до 500 мл. Він вибирається виходячи з кількості людей у поході та ступеня автономності. Якщо турист планує йти один, він може вважати, що йому вистачить кількох невеликих балонів. Якщо ж у планах є подорож із сім'єю, то тут не обійтися без великих балонів.

Ще дуже важливим є вибір правильного способу підключення до пальника. За таким критерієм усі балони діляться на різьбові та цангові. Переваги цангових балонів полягає у дуже низькій ціні. Однак, повторно заправляти такі балони суворо забороняється. Газовий цанговий балончик для пальника підключається до неї за допомогою спеціального перехідника. Більш досвідченим туристам ми рекомендуємо вибирати різьбові низькі балони. Для них не потрібно жодних перехідників і їх можна перезаправляти. Це вже професійніший газ балон і ціна на нього буде вищою. Такі балони підходять не тільки до пальника, але й до системи приготування їжі типу Jetboil. Тому придбати ними ми рекомендуємо всім захопленим туристам.

➜ Газові балони для пальників – ТОП популярні у 2024 році?
➜ Які купити недорогі Газові балони для пальників у 2024 році?
➜ Яка ціна на Газові балони для пальників?
❤️ Чому варто обрати Газові балони для пальників у VeloGO?
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram