Касети 12 швидкостей

13 товарів

Сучасні трансмісії гірських велосипедів вражають своєю ефективністю та швидкістю. Це дуже точні механізми, які мають бути ідеально налаштовані. Дуже важливо, щоб касета 12 зірок мала якнайбільший ресурс роботи. І якщо справа дійшла до заміни цього елемента, потрібно знати їх основні особливості вибору. У кожного виробника свій стандарт, тому важливо придбати підходящий варіант під свій велосипед.

Як обирається касета 12 швидкостей? Декілька найважливіших принципів підбору.

Перш ніж роз'яснити всі тонкощі, перерахуємо всі найважливіші параметри:

  • Стандарт виробника
  • Мінімальна та максимальна зірка
  • Місткість касети

Найважливіший і найкритичніший параметр, за яким вибирається касета вело під 12 швидкостей - це стандарт барабана виробника. На ринку існують два законодавці стандартів Shimano та Sram, кожен із яких використовує свій власний тип барабана для касет. Sram використовує барабан XD, а Shimano розробила свій тип Microspline. Саме тому на систему Shimano не вдасться встановити касету Sram і навпаки. Врахуйте цей важливий нюанс і тоді купити потрібну касету на 12 швидкостей не буде важко.

Усі сучасні касети під трансмісії 1х12 мають великий діапазон передач. Їхня максимальна зірка досягає позначки 50-52 зуби. Це дозволяє спортсмену подолати підйом будь-якої складності. Мінімальна зірка в 10 зубів дасть змогу ефективно набирати швидкість у підйомах.

Як зрозуміти, що касета для велосипеда 12 швидкостей вже зношена?

Візуальних ознак зношування касети досить багато. Однак системи на 12 швидкостей настільки точні, що перші ознаки можуть виявитися дуже рано, навіть після некритичного розтягування ланцюга. Саме в цей момент ланцюг найкраще замінити, щоб він не почав деформувати зірки. Брендова 12 швидкісна касета – деталь досить дорога. Тому краще не доводити до її надмірного зношування, ознаками якого є:

  • Надмірні потертості покриття зірок
  • Сколи на зубах у місці контакту з ланцюгом

Ці ознаки свідчать про те, що купити касету на велосипед під 12 швидкостей варто негайно.

Існує кілька способів зробити так, щоб касета ходила якнайдовше. Ось що для цього можна зробити:

  • Регулярний догляд трансмісії
  • Використання кількох ланцюгів один за одним

Через кожні 100-300 км обов'язково потрібно обов'язково почистити трансмісію від старого мастила та нанести нову. Якщо регулярно цього не робити, то старе мастило буде перетворюватися на абразив, що сточує метал ланцюга та зірок. Ціна на якісну касету 12 швидкостей досить висока. Вона значно вища, ніж придбати декілька ланцюгів та використовувати їх по колу. Так роблять професійні гонщики та просто досвідчені велосипедисти. Сенс цієї ідеї в тому, що касета працюватиме тільки зі свіжими ланцюгами, розтягування яких не виходять за допустимі межі. Це дозволяє збільшити пробіг однієї касети у кілька разів.

Касета на гірський велосипед 12 швидкостей: нюанси встановлення

Процес установки касети в системах 1х12 аналогічний решті. Для цього знадобиться ключ-хлист і спеціальний шліцевий знімач.

  • Насамперед потрібно відкрутити стару касету. Для цього вона фіксується хлистом, а гайка відкручується наймачем проти годинникової стрілки. Для цього може знадобитися значне зусилля.
  • Після відкручування гайки касета знімається з тіла барабана та замість неї встановлюється нова. Зробити це вдасться лише в одному положенні шліців.
  • Після цього накручується центральна гайка і сильно затягується за годинниковою стрілкою. Хлист для цього процесу вже не потрібен.

У новачка на цю операцію може піти від 20 до 40 хвилин часу, а досвідчений механік може впоратися за 5 хвилин. Тому якщо ви не бажаєте займатися заміною, то може звернутися до нашої майстерні VeloGO у Києві.

➜ Касети 12 швидкостей – ТОП популярні у 2024 році?
➜ Які купити недорогі Касети 12 швидкостей у 2024 році?
➜ Яка ціна на Касети 12 швидкостей?
❤️ Чому варто обрати Касети 12 швидкостей у VeloGO?
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram