Гірські велосипеди з алюмінієвою рамою
918 товарівСкільки матеріалів людство не спробувало на роль найпоширенішого для велосипедних рам. Досить довгий проміжок часу таким матеріалом вважалася сталь. Але ж з часом виробники і велосипедисти прийшли до висновку, що сталеві рами досить важкі. А ще природна м’якість сталі робить її не дуже вдалою для спортивного використання. І вже коли спробували робити рами велосипеда з алюмінію, було зрозуміло, що саме цей матеріал - серйозний претендент на масове використання у велосипедній галузі.
Чому гірський велосипед на рамі з алюмінію набув шаленої популярності?
За часів, коли сталеві рами були найпоширенішими, що тільки не робили виробники, аби знизити їх вагу. Стінки труб робили максимально тонкими і це дещо покращувало ситуацію. Якихось 300-400 грамів їм вдалося зекономити, натомість починала проявлятися ще одна проблема. Такі рами були дуже м’якими, тобто навіть під час кручіння педалей велосипедист відчував, як вона грає під ним. Ця проблема зводила дуже багато зусиль на нівець, та ніхто не міг щось вдіяти з цим. До того ж сталь схильна до корозії, це також її великий мінус.
Тоді у 80 роках минулого сторіччя вперше спробували робити рами з алюмінію. Перше, що помітили, це її низьку вагу. Бо важить вона менше за сталеву як мінімум на 1 кг. І для цього не потрібно було якихось додаткових дій, алюміній по стандарту виявився таким вдалим. При цьому він має вищу жорсткість, яку можна покращувати. Бо цей матеріал легко піддається обробці. Тому ви можете побачити, що рами з алюмінію можуть мати труби з будь-яким перерізом. В той час коли сталеві труби мають здебільшого звичайну круглу форму.
Сьогодні алюмінієва рама - найпоширеніша, бо має недороге виробництво та оптимальні показники для багатьох потреб. Їх можна використовувати для спортивних змагань, тому що вони легкі та жорсткі. Також вони є вдалими для подорожей та довгих поїздок. Саме тому на багатьох рамах є отвори під кріплення багажника і крил. Тому ви можете використовувати такий гірський велосипед для простих поїздок на роботу, чи прогулянок.
Які технології роблять алюмінієві рами ще краще?
Більшість відомих виробників вже досягли досконалості у виробництві рам з алюмінію. З’явилось дуже багато технологій, які роблять їх ще легше, та міцніше. Найчастіше у алюмінієвих рамах використовуються такі технології:
- гідроформування
- баттинг
Помічали, що рами можуть мати будь-яку форму? Труби можуть бути овальними, або ж мати кути. При цьому одна й та сама труба може мати декілька різних форм одночасно. Це все завдяки технології гідроформування. І робиться це зовсім не для краси, хоча зовнішність також важлива. Завдяки гідроформінгу труби набувають оптимальних форм, що робить їх ще більш жорсткими. Саме тому використання такого прийому дуже важливо для активних поїздок бездоріжжям. У всіх рамах середнього технічного рівня використовується така технологія. Це означає, що велосипед готовий до спортивного використання.
Легка вага - це ключова особливість якісного велосипеда. Задля її зменшення використовують технологію баттингу. Товщину стінок труб роблять змінною. Тобто, у місцях зварних швів рама має більшу товщину. А ближче до середини вона вже буде менше. Це дозволяє скинути зайву вагу і при цьому не втратити міцність. Бо зайвий метал прибрали саме там, де це зовсім не критично. Під час підбору велосипеда ви можете зустріти подвійний або потрійний баттинг. В першому випадку рама має два параметри товщини, а у другому цей показник вже змінюється тричи. Потрійний баттинг дещо дорожчий у виробництві. Саме тому застосовується в спортивних рамах, які мають найлегшу вагу з усіх алюмінієвих. Одним з прикладів велосипедів з такими рамами є серія алюмінієвих хардтейлів Orbea Alma.
Отже, алюмінієвий велосипед - це універсальний помічник, на якому можно і поганяти від душі, і за необхідністю багажник повісити. Не дарма цей матеріал ще довго буде мати статус найпопулярнішого, бо може закрити всі потреби велосипедистів-любителів.
⚡ Популярні Гірські велосипеди з алюмінієвою рамою у 2025 році
✔️ Ви можете купити недорогі Гірські велосипеди з алюмінієвою рамою в магазині VeloGO
- Велосипед 27.5" Trinx M116 Elite Silver-White-Red - 12355 грн
- Велосипед 26" Pride Stella 6.1 бордовий (перемикачі MicroShift) - 12474 грн
- Велосипед 26" Kinetic PROFI червоний - 13717 грн
- Велосипед 26" Pride Stella 6.1 помаранчевий - 13860 грн
⭐️ Вартість Гірські велосипеди з алюмінієвою рамою в магазині VeloGO від 12355 грн до 451500 грн
✔️ Веломагазин №1 в Україні
✔️ Ми офіційний представник світових велобрендів
✔️ Більше 2000 велосипедів на складі
✔️ Більше 400 велосипедів в магазинах
✔️ Оплата частинами та Безкоштовна доставка по Україні